Wybieramy odpowiednie wiatrówki.

Broń bez zezwolenia możemy podzielić na dwa podtypy. Jeden z nich to karabinek, inny stanowi broń krótka. Wszelki rodzaj wiatrówki ma własne wady i zalety. Na wstępie amator wiatrówek musi podjąć postanowienie, zaliż preferuje broń krótką czy długą. Z wyborem są związane różnorakie cechy, przykładowo dystans strzału, siła zniszczenia lub metoda chowania wiatrówki.

BROŃ KRÓTKA TYPU PISTOLETY

wiatrówki pistolety - replikiWiatrówka pistolet sprawdzi się w celowaniu na odległości około 12 m. Można strzelać w opisany sposób do butelek lub bardziej pomysłowych celów. Ogromną przewagą pistoletów jest niewielki gabaryt, zatem łatwo schować do kieszeni i zabrać ze sobą na spacer. Inną zaletą pistoletów jest oryginalny charakter. Duża część wśród nich to falsyfikaty autentyków. Podobny może być nie tylko wygląd, lecz również sposób wkładania nabojów oraz wystrzelania. Przewaga rewolwerów działa za pomocą sprzężonego powietrza. Wymienialne pociski są dostępne w niejednym punkcie sprzedaży on-line i stacjonarnym. Najlepsze wiatrówki pistolety na CO2 to wierne repliki broni na amunicje ostrą. Strzelanie z nich stanowi świetną zabawę przypominająca wiernie użytkowanie broni ostrej. Stąd też nadają się ode dobrze do treningu strzelania.

BROŃ DŁUGA TYPU KARABINKI

klasyczne wiatrówki karabinkiInnym rodzajem są karabinki. Można mierzyć w tym przypadku z dystansu dłuższego niż 12 m. W przeciwieństwie do wiatrówek krótkich są bardziej akuratne, ponadto dla amatorów, którzy dopiero rozpoczynają własną przygodę z wiatrówkami. Także ich rażenie jest większe, można więc przedziurawiać tarcze na drugą stronę. Również kształt karabinu o podłużnej lufie pozwala przybranie dobrej pozy do strzelania, nawet początkującym. Dzięki temu robione strzały są mocniejsze oraz bardziej celne. Wadą wiatrówki długiej jest jej wielkość oraz sporawy gramatura. Z tego powodu zawsze trzeba oprócz bronią kupić także etui na karabin. Niezłej renomy pokrowiec zapewni najlepsze chowanie wiatrówki zarówno podczas wycieczki, jak i w domu. Najlepsze wiatrówki karabinki typu PCP kosztują nawet ponad 10,000 zł. Jest to jednak cena broni wyczynowej dla uczestników czołowych zawodów strzeleckich.

Kto i co może nabyć?

Karabinki i pistolety dostają zbliżone kwoty oraz można je otrzymać w każdym sklepie z bronią. Oba rodzaje można dostać bez licencji. Dość być dorosłym, nie ma konieczności zdobywać kursów. Jakie wiatrówki karabinki można nabyć bez zezwolenia dowiesz się oglądając ten ranking – http://www.bunqer-militaria.pl/najlepsze-wiatrowki-bez-zezwolenia-ranking.Decyzja należy więc od ”widzimisię” amatora broni. Wiatrówki krótkie są lżejsze, łatwo je bez wysiłku zapakować ze sobą. Z drugiej strony wiatrówki są celniejsze i da się strzelać z tychże z odleglejszego dystansu. Pod względem ceny nie ma ważniejszej różnicy.

Comments are closed.